1. Potrzebna jest krew dla dziecka chorego na bialaczke. BRh- to bardzo rzadka grupa krwi. Kontakt: Marzena Czyz 515 250 700. Bardzo pilne! 2. Prosimy o modlitwę za księdza Tomasza Jochemczyka, który jest poważnie chory.

Relacja z pikniku Radia Chrystusa Króla - Andrzej Kogut

   28 maja (niedziela) przy skrzyżowaniu ulic Cumberland i Irving Park w Chicago odbył się kolejny piknik Radia Chrystusa Króla. Na miejscu pojawił się kapłan, który obejmuje swą posługą 20 (sic!) parafii, jak i polski Elvis Presley... Specjalnie z USA zrelacjonował go dla nas tekstem i obrazem pan Andrzej Kogut z RChK.

   Inicjatorem wydarzenia, które zgromadziło więcej ludzi, niż przewidywali organizatorzy, była oczywiście polonijna i światowa stacja Radia Chrystusa Króla, nadająca w Chicago i okolicach na fali 1080 AM, jak i online na całym świecie od poniedziałku do piątku o godzinie 16:00 czasu lokalnego/23:00 czasu polskiego. Imprezę wsparli również współpracownicy polskiego projektu medialnego.
   Radosne spotkanie Polonii rozpoczęło się o godzinie 11:00 Najświętszą Ofiarą w tradycyjnym rycie rzymskim, celebrowaną przez księdza Tomasza Jochemczyka, który specjalnie przyleciał z włoskiej diecezji Albenga-Imperia. Księdza Tomasza, między innymi uczestnika Międzynarodowego Kongresu dla Społecznego Panowania Chrystusa Króla w Poznaniu z 6 czerwca Anno Domini 2015, nazywa się arcyproboszczem, gdyż tam, gdzie pełni posługę przydzielono mu... 20 parafii.
   Po Mszy Najświętszej odbył się zaś koncert zespołu ,, Band ", jak i polskiego Elvisa Presleya - Jarka Spychalskiego. Uczestnicy brali również udział w losowaniu ogromnej liczby nagród w ramach zorganizowanej loterii.
   Podczas zgromadzenia Polaków można było porozmawiać z księdzem Tadeuszem Baniowskim, jak i posłuchać ,, O sole mio " w wykonaniu... księdza Tomasza.
   Wcześniej, przewidywane były opady deszczu i burze. I chociaż w wielu miejscach padało, również w pobliżu, gdzie odbywały się inne pikniki, tutaj... Chmura dosłownie rozdarła się na dwoje i przeszła bokiem.
   A tu przedstawiamy Państwu relację zdjęciową: