Open top menu

Ogłoszenia:

0. Zachęcamy do nadsyłania artykułów! Skontaktuj się z nami: izydor427@gmail.com 1. Prosimy o modlitwę za pewnego kaplana, który postanowil, że polączy kapłaństwo z małżeństwem. Do tego prowadzi brak cnoty czystości, od Tego, Który jest Źródlem Czystosci i zmyslowosc swiata, ubóstwiająca ciało i zmysly, a nie największy skarb, skarb, który jest jedynym na wieczność - duszę i ducha. Jeszcze raz prosimy o modlitewny ratunek! 2. Wspólpracujące z nami medium, Radio Pomost Arizona niestety musiało tymczasowo wstrzymać dzialalnosć z powodu choroby szefa Radia, pana Wiktora Żólcińskiego - zasłużonego Katolika i patrioty. Prosimy o modlitwę dla niego, by dalej mógł wykonywać swą wielką służbę dla Kosciola Swiętego, Ojczyzny i USA.


   28 maja (niedziela) przy skrzyżowaniu ulic Cumberland i Irving Park w Chicago odbył się kolejny piknik Radia Chrystusa Króla. Na miejscu pojawił się kapłan, który obejmuje swą posługą 20 (sic!) parafii, jak i polski Elvis Presley... Specjalnie z USA zrelacjonował go dla nas tekstem i obrazem pan Andrzej Kogut z RChK.

   Inicjatorem wydarzenia, które zgromadziło więcej ludzi, niż przewidywali organizatorzy, była oczywiście polonijna i światowa stacja Radia Chrystusa Króla, nadająca w Chicago i okolicach na fali 1080 AM, jak i online na całym świecie od poniedziałku do piątku o godzinie 16:00 czasu lokalnego/23:00 czasu polskiego. Imprezę wsparli również współpracownicy polskiego projektu medialnego.
   Radosne spotkanie Polonii rozpoczęło się o godzinie 11:00 Najświętszą Ofiarą w tradycyjnym rycie rzymskim, celebrowaną przez księdza Tomasza Jochemczyka, który specjalnie przyleciał z włoskiej diecezji Albenga-Imperia. Księdza Tomasza, między innymi uczestnika Międzynarodowego Kongresu dla Społecznego Panowania Chrystusa Króla w Poznaniu z 6 czerwca Anno Domini 2015, nazywa się arcyproboszczem, gdyż tam, gdzie pełni posługę przydzielono mu... 20 parafii.
   Po Mszy Najświętszej odbył się zaś koncert zespołu ,, Band ", jak i polskiego Elvisa Presleya - Jarka Spychalskiego. Uczestnicy brali również udział w losowaniu ogromnej liczby nagród w ramach zorganizowanej loterii.
   Podczas zgromadzenia Polaków można było porozmawiać z księdzem Tadeuszem Baniowskim, jak i posłuchać ,, O sole mio " w wykonaniu... księdza Tomasza.
   Wcześniej, przewidywane były opady deszczu i burze. I chociaż w wielu miejscach padało, również w pobliżu, gdzie odbywały się inne pikniki, tutaj... Chmura dosłownie rozdarła się na dwoje i przeszła bokiem.
   A tu przedstawiamy Państwu relację zdjęciową:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tagi:
Different Themes
Informacje o autorze postu:

Więcej informacji wkrótce...