Open top menu

Ogłoszenia:

0. Zachęcamy do nadsyłania artykułów! Skontaktuj się z nami: izydor427@gmail.com 1. Prosimy o modlitwę za pewnego kaplana, który postanowil, że polączy kapłaństwo z małżeństwem. Do tego prowadzi brak cnoty czystości, od Tego, Który jest Źródlem Czystosci i zmyslowosc swiata, ubóstwiająca ciało i zmysly, a nie największy skarb, skarb, który jest jedynym na wieczność - duszę i ducha. Jeszcze raz prosimy o modlitewny ratunek! 2. Wspólpracujące z nami medium, Radio Pomost Arizona niestety musiało tymczasowo wstrzymać dzialalnosć z powodu choroby szefa Radia, pana Wiktora Żólcińskiego - zasłużonego Katolika i patrioty. Prosimy o modlitwę dla niego, by dalej mógł wykonywać swą wielką służbę dla Kosciola Swiętego, Ojczyzny i USA.


łI:   Pani Elżbieto, mam takie pytanie:
Czy Pani wie, dlaczego akurat 3 maja - w dzień uchwalenia sprotestantyzowanej, bo odnoszącej się jedynie do Trójcy Przenajświętszej (choć to oczywiście najszlachetniejsze), ale już nie do Matki Bożej Królowej Polski, potwierdzonej wszak prawnie Roku Pańskiego 1764 przez Sejm - konstytucji 3 maja, jest również uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polskiej w sferze kościelnej?
Czy to dlatego, że dokonano tu sekularyzacji? Czy może Kościół chciał chociaż ratować pamięć o naszej Królowej? Czy dokonano tu haniebnej, obustronnej sekularyzacji? A może obchody konstytucji 3 maja i uroczystość ku czci naszej Królowej od początku są w zamyśle uzupełniającymi się? Czy jakiś inny powód takiego ustawienia w kalendarzu?
Pani Elżbieto, czy Pani coś wie na ten temat? Bo zawsze intrygowała mnie ta kwestia, a jest tu tyle możliwych opcji...
I nie wiem, czy się oburzać, czy radować?
Oczywiście, i tak nie będę miał nic przeciwko obchodom kościelnym ku czci naszej Mateńki Królowej.
Pytanie tylko jest takie... No właśnie, takie, jak wyżej pisałem.

EW: Pytania są bardzo dobre, też mnie interesowało, dlaczego te dwie rzeczy połączono razem, masońską Konstytucję i  Matkę Bożą Królową Polski.
W ogóle uważam, że święto MB Królowej Polski powinno być obchodzone 1 kwietnia, ale z tym dniem 3 maja, to jest związane historycznie, ogłoszenie Konstytucji i pewnie to było pierwsze, trzeba wyczytać, czy czasem zwycięstwo obrony Częstochowy nie było 3 maja właśnie.

łI: Aha... Ciekawie. Też mi się wydaje, że 1 kwietnia powinno być obchodzone. Bo to jednak wtedy
było oddanie naszego kraju Maryi. Atoli zamiast Matki Bożej Łaskawej może oczywiście być obchodzona Matka Boża Częstochowska, byleby 1 kwietnia - i mi się tak wydaje, Pani Elżbieto. Wielkie Bóg zapłać za odpowiedź!
I co ciekawe - obraz ze Lwowa, Matki Bożej Łaskawej był koronowany 12 maja, a 1 kwietnia oczywiście czczona sama Matka Boża Łaskawa. Można by zatem przenieść jej wspomnienie na 12 maja.

EW: Śluby Jana Kazimierza dotyczyły uznania MB Królową Polski, a to że odbyły się w katedrze Lwowskiej przed obrazem MB Łaskawej to tylko dlatego, że akurat tam był ten obraz, mógł być inny np. MB Nieustającej Pomocy, więc wspomnienia MB Królowej Polski nie łączyłabym z datą wspomnienia MB Łaskawej, czyli 12 maja. Najlepszą datą dla Święta Matki Bożej Królowej Polski, według mnie, jest data 1 kwietnia, ale trzeba sprawdzić tą datę 3 maja, dlaczego ona jest, bo gdyby zwycięstwo Kordeckiego nad Szwedami było 3 maja, wówczas oczywiście ta data jest lepsza, chociaż nie wiem dlaczego w ogóle to Święto łączą z masońską Konstytucją, zawsze to jedno przyćmiewa drugie, katolicy czczą w tym dniu MB Królową Polski, a komuniści Konstytucję, chyba o to też chodziło.


Addenda: Obrona Jasnej Góry miała miejsce jednak od 18 listopada do 27 grudnia 1655. Skąd zatem data 3 maja?
Different Themes
Informacje o autorze postu:

Więcej informacji wkrótce...