Open top menu

Ogłoszenia:

0. Zachęcamy do nadsyłania artykułów! Skontaktuj się z nami: izydor427@gmail.com 1. Prosimy o modlitwę za pewnego kaplana, który postanowil, że polączy kapłaństwo z małżeństwem. Do tego prowadzi brak cnoty czystości, od Tego, Który jest Źródlem Czystosci i zmyslowosc swiata, ubóstwiająca ciało i zmysly, a nie największy skarb, skarb, który jest jedynym na wieczność - duszę i ducha. Jeszcze raz prosimy o modlitewny ratunek! 2. Wspólpracujące z nami medium, Radio Pomost Arizona niestety musiało tymczasowo wstrzymać dzialalnosć z powodu choroby szefa Radia, pana Wiktora Żólcińskiego - zasłużonego Katolika i patrioty. Prosimy o modlitwę dla niego, by dalej mógł wykonywać swą wielką służbę dla Kosciola Swiętego, Ojczyzny i USA.


   W Sankt Petersburgu dokonano dzisiaj zamachu terrorystycznego. Ładunek wybuchowy eksplodował w pociągu w centralnej części miasta. Rozważa się na razie kilka, a nawet kilkanaście opcji sprawstwa ataku - podaje były oficer GROM.

   A oto mapa trasy, na której doszło do wybuchu:


Mapa z Google poddana małej obróbce - stacje zaznaczone czerwonym kółkiem.
 
   W pociągu metra pomiędzy stacją Siennaja a Technologiczeskij Institut eksplodował dużej mocy ładunek, zabijając 10, a raniąc 20 osób. Siła eksplozji spowodowała nawet wyrwanie drzwi pociągu - podkreśla jeden z ekspertów.
   Co ciekawe, w tym samym dniu do miasta założonego na cześć Świętego Piotra (Sankt - Święty, Petersburg - Piotr (Peter) i zamek, gród warowny(burg)), przybył prezydent Rosji, Władimir Władimirowicz Putin na spotkanie z prezydentem Białorusi, Aleksandrem Łukaszenką. Przywódca Rosji złożył kondolencje rodzinom ofiar, jak i zapewnił, że sprawa jest badana pod względem technicznym, jak i pod względem wariantów (kto, dlaczego).
   Jak na razie, komentatorzy wymieniają dla TVP Info możliwych sprawców zbrodni. Wśród proponowanych zamachowców wymieniono opozycję, Chiny, Indie, Państwo Islamskie, walkę Głównego Zarządu Wywiadowczego (GRU) z Federalną Służbą Bezpieczeństwa, Kaukaz czy wzmocnienie pozycji Putina przed zbliżającymi się wyborami. Z kolei były oficer GROM na antenie TVP Info dodał, że na razie rozważanych jest kilka, a może nawet kilkanaście możliwości sprawstwa zamachu.
 
Źródło: TVP Info, PCh24.pl, wMeritum.pl i Sputnik News - Polska

Tagi:
Different Themes
Informacje o autorze postu:

Więcej informacji wkrótce...