Open top menu

Ogłoszenia:

0. Zachęcamy do nadsyłania artykułów!


   W Sankt Petersburgu dokonano dzisiaj zamachu terrorystycznego. Ładunek wybuchowy eksplodował w pociągu w centralnej części miasta. Rozważa się na razie kilka, a nawet kilkanaście opcji sprawstwa ataku - podaje były oficer GROM.

   A oto mapa trasy, na której doszło do wybuchu:


Mapa z Google poddana małej obróbce - stacje zaznaczone czerwonym kółkiem.
 
   W pociągu metra pomiędzy stacją Siennaja a Technologiczeskij Institut eksplodował dużej mocy ładunek, zabijając 10, a raniąc 20 osób. Siła eksplozji spowodowała nawet wyrwanie drzwi pociągu - podkreśla jeden z ekspertów.
   Co ciekawe, w tym samym dniu do miasta założonego na cześć Świętego Piotra (Sankt - Święty, Petersburg - Piotr (Peter) i zamek, gród warowny(burg)), przybył prezydent Rosji, Władimir Władimirowicz Putin na spotkanie z prezydentem Białorusi, Aleksandrem Łukaszenką. Przywódca Rosji złożył kondolencje rodzinom ofiar, jak i zapewnił, że sprawa jest badana pod względem technicznym, jak i pod względem wariantów (kto, dlaczego).
   Jak na razie, komentatorzy wymieniają dla TVP Info możliwych sprawców zbrodni. Wśród proponowanych zamachowców wymieniono opozycję, Chiny, Indie, Państwo Islamskie, walkę Głównego Zarządu Wywiadowczego (GRU) z Federalną Służbą Bezpieczeństwa, Kaukaz czy wzmocnienie pozycji Putina przed zbliżającymi się wyborami. Z kolei były oficer GROM na antenie TVP Info dodał, że na razie rozważanych jest kilka, a może nawet kilkanaście możliwości sprawstwa zamachu.
 
Źródło: TVP Info, PCh24.pl, wMeritum.pl i Sputnik News - Polska

Tagi:
Different Themes
Informacje o autorze postu:

Więcej informacji wkrótce...

Modlitwa przed przeglądaniem stron Internetu

Modlitwa przed przeglądaniem stron Internetu
Wszechmogący, wieczny Boże, który stworzyłeś nas na Twoje podobieństwo i poleciłeś nam szukać tego, co dobre, prawdziwe i piękne, przede wszystkim w Boskiej Osobie Twego Jednorodzonego Syna, Pana naszego Jezusa Chrystusa, błagamy Ciebie, pomóż nam, za wstawiennictwem św. Izydora, biskupa i doktora Kościoła, abyśmy podczas naszych wędrówek po Internecie kierowali nasze ręce i oczy (łI: i uszy) ku temu, co się Tobie podoba i traktowali z miłością i cierpliwością wszystkie osoby, które spotkamy. Przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

Tajemnicze schody - Halina Łabądź

Tajemnicze schody - Halina Łabądź
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus ! W mieście Santa Fe w Stanie Nowy Meksyk w USA znajdują się schody zrobione prawdopodobnie przez samego Św. Józefa, cieśli z Nazararetu... Czytam dalej, klikając na obrazek wyżej