Open top menu

Ogłoszenia:

0. Zachęcamy do nadsyłania artykułów! Skontaktuj się z nami: izydor427@gmail.com 1. Prosimy o modlitwę za pewnego kaplana, który postanowil, że polączy kapłaństwo z małżeństwem. Do tego prowadzi brak cnoty czystości, od Tego, Który jest Źródlem Czystosci i zmyslowosc swiata, ubóstwiająca ciało i zmysly, a nie największy skarb, skarb, który jest jedynym na wieczność - duszę i ducha. Jeszcze raz prosimy o modlitewny ratunek! 2. Wspólpracujące z nami medium, Radio Pomost Arizona niestety musiało tymczasowo wstrzymać dzialalnosć z powodu choroby szefa Radia, pana Wiktora Żólcińskiego - zasłużonego Katolika i patrioty. Prosimy o modlitwę dla niego, by dalej mógł wykonywać swą wielką służbę dla Kosciola Swiętego, Ojczyzny i USA.


   Ksiądz profesor Tadeusz Guz dostał zakaz głoszenia prawdy o Lutrze - poinformował ksiądz Natanek przez Polonię Fidelis.

   Ksiądz profesor Piotr Maria Natanek w swoim kazaniu z 13 marca poinformował, iż wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego dostał zakaz wypowiadania się o Lutrze - założycielu herezji luterańskiej. ,, Cały zespół dokumentów, listów jego - jeden wielki jad nienawiści do papieża, do Kościoła, do Sakramentów " - przypomniał ksiądz Piotr, oceniając dorobek niemieckiego augustianina.
   Prowadzący Pustelnię Niepokalanów, ksiądz Piotr Maria zasugerował, że Luter zniszczył również katolicką Mszę Najświętszą, czyniąc z niej już nie Najświętszą Ofiarę Jezusa Chrystusa, ale jedynie ucztę ofiarną. Ksiądz Natanek stwierdził, że papież Franciszek nie chciał w Szwecji odprawić Mszy Najświętszej, za to oddawał cześć Lutrowi w tym protestanckim kraju.
   Były wykładowca Uniwersytetu Papieskiego zauważył, że niektóre grupy wewnątrz Kościoła Świętego, chcąc porozumieć się z protestantami, usuwają wszelkie bariery procesów kanonizacyjnych. W ten sposób mogą postawić na ołtarze własnych kandydatów, rozmywając jednakże 2000-letnie zasady moralne Magisterium Kościoła. Za przykład obniżania standardów kanonizacyjnych podał wprowadzoną niedawno możliwość udzielania dyspensy papieskiej w przypadku nie dokonania się cudu za wstawiennictwem kandydata na ołtarze.
   ,, To już jest czysta partyjność, nie interes Kościoła, tylko interes jakiejś grupy, która nie chce Kościołowi służyć - ma na celu rozwalenie Kościoła. " - pokreślił.
   Należy zauważyć, że skierowanie do księdza profesora Tadeusza Guza zakazu mówienia o Lutrze nastąpiło właśnie w 2017 - w tym bowiem roku odbędą się obchody 500-lecia reformacji protestanckiej, w których udział weźmie również prymas Polski, Wojciech Polak.

Źrodło: Polonia Fidelis i Isidorium
Tagi:
Different Themes
Informacje o autorze postu:

Więcej informacji wkrótce...