Open top menu

Ogłoszenia:

0. Zachęcamy do nadsyłania artykułów!


   Ksiądz profesor Tadeusz Guz dostał zakaz głoszenia prawdy o Lutrze - poinformował ksiądz Natanek przez Polonię Fidelis.

   Ksiądz profesor Piotr Maria Natanek w swoim kazaniu z 13 marca poinformował, iż wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego dostał zakaz wypowiadania się o Lutrze - założycielu herezji luterańskiej. ,, Cały zespół dokumentów, listów jego - jeden wielki jad nienawiści do papieża, do Kościoła, do Sakramentów " - przypomniał ksiądz Piotr, oceniając dorobek niemieckiego augustianina.
   Prowadzący Pustelnię Niepokalanów, ksiądz Piotr Maria zasugerował, że Luter zniszczył również katolicką Mszę Najświętszą, czyniąc z niej już nie Najświętszą Ofiarę Jezusa Chrystusa, ale jedynie ucztę ofiarną. Ksiądz Natanek stwierdził, że papież Franciszek nie chciał w Szwecji odprawić Mszy Najświętszej, za to oddawał cześć Lutrowi w tym protestanckim kraju.
   Były wykładowca Uniwersytetu Papieskiego zauważył, że niektóre grupy wewnątrz Kościoła Świętego, chcąc porozumieć się z protestantami, usuwają wszelkie bariery procesów kanonizacyjnych. W ten sposób mogą postawić na ołtarze własnych kandydatów, rozmywając jednakże 2000-letnie zasady moralne Magisterium Kościoła. Za przykład obniżania standardów kanonizacyjnych podał wprowadzoną niedawno możliwość udzielania dyspensy papieskiej w przypadku nie dokonania się cudu za wstawiennictwem kandydata na ołtarze.
   ,, To już jest czysta partyjność, nie interes Kościoła, tylko interes jakiejś grupy, która nie chce Kościołowi służyć - ma na celu rozwalenie Kościoła. " - pokreślił.
   Należy zauważyć, że skierowanie do księdza profesora Tadeusza Guza zakazu mówienia o Lutrze nastąpiło właśnie w 2017 - w tym bowiem roku odbędą się obchody 500-lecia reformacji protestanckiej, w których udział weźmie również prymas Polski, Wojciech Polak.

Źrodło: Polonia Fidelis i Isidorium
Tagi:
Different Themes
Informacje o autorze postu:

Więcej informacji wkrótce...

Modlitwa przed przeglądaniem stron Internetu

Modlitwa przed przeglądaniem stron Internetu
Wszechmogący, wieczny Boże, który stworzyłeś nas na Twoje podobieństwo i poleciłeś nam szukać tego, co dobre, prawdziwe i piękne, przede wszystkim w Boskiej Osobie Twego Jednorodzonego Syna, Pana naszego Jezusa Chrystusa, błagamy Ciebie, pomóż nam, za wstawiennictwem św. Izydora, biskupa i doktora Kościoła, abyśmy podczas naszych wędrówek po Internecie kierowali nasze ręce i oczy (łI: i uszy) ku temu, co się Tobie podoba i traktowali z miłością i cierpliwością wszystkie osoby, które spotkamy. Przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

Tajemnicze schody - Halina Łabądź

Tajemnicze schody - Halina Łabądź
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus ! W mieście Santa Fe w Stanie Nowy Meksyk w USA znajdują się schody zrobione prawdopodobnie przez samego Św. Józefa, cieśli z Nazararetu... Czytam dalej, klikając na obrazek wyżej