Open top menu

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Kochani,

zapraszamy na pielgrzymkę - przygotowanie do Wielkiej Nocy wg 24 godzin Męki Pana Jezusa objawione Luisie Piccaretti. Chcieliśmy jechać do Ziemi Świętej, ale Duch Święty - tak jak kiedyś św. Pawła skierował do Macedonii - nas kieruje po raz pierwszy do Medziugorja na Wielki Tydzień i Wielkanoc, ze szczególnym uwzględnieniem Triduum. Rozpoczynamy z Dobrym Łotrem w Niedzielę Palmową,  w Wielkanoc Maria Pavlović-Lunetti ma urodziny - ufamy, że nas zaprosi na objawienie do siebie, a w Poniedziałek Wielkanocny, ufamy, że Mirjana jak zwykle 2 dnia miesiąca będzie miała objawienie przy Niebieskim Krzyżu. Więcej szczegółów w załaczniku - zapraszamy obierz dobry kierunek!


Św.Charbel, pustelnik, który spędził wiele lat w samotności, powiedział
takie słowa: Kierunek, który obierasz jest ważniejszy niż prędkość, z jaką
się poruszasz. Jaki jest pożytek z prędkości i przyspieszenia, kiedy
kierunek jest błędny? Nie zaczynaj niczego na ziemi, jeśli nie będzie to
miało końca w Niebie, nie wybieraj takiej drogi na ziemi, która nie
doprowadzi cię do Nieba..

Pozdrawiam
Z Panem Bogiem
Ewa Jurasz

       Pisz do mnie na adres:
ewajurasz@ceti.pl
 
 
DROGIE DZIECI !  37 LAT JUŻ JESTEM Z WAMI   
Pielgrzymka do Medziugorja – Wielki Tydzień i Wielkanoc – 25.03 – 03.04.2018r.
Przygotowanie do Wielkanocy wg 24 godzin Męki Pana Jezusa objawione Luisie Piccaretti

Z homilii o. Branko Radoś na 35. rocznicę Objawień: Przebacz nam Maryjo, że te przyziemne pensjonaty stały się dla nas ważniejsze od mieszkań, które przygotowuje dla nas Twój Syn. Przebacz, że ta Góra Objawień stała się dla nas zbyt zwyczajną, a góra Kriżevac zbyt stromą i zapomnieliśmy jaki jest z niej widok. Przebacz, że dla nas ważniejszym stało się być nowoczesnym niż Bożym. Przebacz nam Maryjo, że moda jest przed pobożnością, marnotrawstwo przed skromnością, fałszywa wielkość przed pokorą.

I. PLANOWANY PROGRAM PIELGRZYMKI
1.25.03.18 - (niedziela) – Kraków-Łagiewniki rozpoczęcie pielgrzymki zbiórką w godzinach rannych uzależniona czy będzie nocleg w drodze do Medziugorja. Msza Święta w kaplicy ………………     w krypcie dolnej bazyliki Bożego Miłosierdzia. Osoby spoza Krakowa mogą skorzystać z noclegu za dodatkową opłatą - 40zł, np. u Sióstr Miłości Naszej Pani Dobrej i Nieustającej Pomocy w Łagiewnikach, ul. Pasieczna 2 (równoległa do ul. św. S. Faustyny), tel: 12/2667631 – wieczorem. Zgłoszenia, (ze względu na język włoski Sióstr) najlepiej dokonać przez Redakcję na formularzu zgłoszeniowym.
2. Przejazd przez Czechy/Słowację, Węgry, do Chorwacji:
  - non stop przez Czechy, Słowację, Chorwację, B i H do Medziugorja,  
  - lub w przypadku noclegu (+20 euro) - Ludbreg sanktuarium Krwi Chrystusa (hotel). Rano 26.03.18 - śniadanie, Msza   
    Święta, wyjazd do Medziugorja, możliwe spotkanie z o. Jozo Zovko w Zagrzebiu.
3. Od 26.03.18 - (poniedziałek, św. Dyzmy-Łotra) - do 02.04.18 - (Poniedziałek Wielkanocny) pobyt w Medziugorju, zakwaterowanie w wiosce w pobliżu kościoła u gospodarzy, którzy w pierwszych latach Objawień spali na ziemi oddając swoje łóżka pielgrzymom a nie w light pensjonatach, których teraz jest pełno. Do dyspozycji pielgrzymów kuchnia z pełnym wyposażeniem, noclegi z pościelą, wyżywienie 1 x posiłek dziennie – obiadokolacja, Wielka Środa i Wielki Piątek - post.
4. 02.04.18 - (Poniedziałek Wielkanocny) - wyjazd z Medziugorja, po objawieniu dla Mirjany, powrót non stop bez noclegu.
5. 03.04.18 - (wtorek) - przyjazd do Krakowa w godzinach uzależnionych od wyjazdu, po ok. 20 godzinach jazdy.

II. KOSZT PIELGRZYMKI –  450 zł + 125 (lub 145 Euro) (euro płatne w autobusie) i obejmuje:
1.  Ubezpieczenie pielgrzymów pakietem „Pielgrzym” w firmie Signal Iduna na kwotę: koszty leczenia - 10 000   
    euro, nieszczęśliwe wypadki - 7000 zł, bagaż - 800 zł,
2.  Noclegi z pościelą. Nie ma jedynek. Osobom, które chrapią polecamy spray do gardła DATONG, osobom, które mają
    problemy ze spaniem - stopery. Zachowujemy się cicho, nie szeleścimy reklamówkami, itp.    
3.  Wyżywienie: obiadokolacje w Medziugorju, (ewent. śniadanie w Ludbregu), Wielka Środa i Wielki Piątek – post.
4.  Przejazd autokarem marki zachodniej: video, barek, wc.
5.  Opiekę duszpasterza i pilota, materiały informacyjne.
6.  Koszt założony przy grupie 45 osób i bez Vat na Chorwacji. W przypadku mniejszej ilości uczestników koszt może być
    zwiększony.

III. INFORMACJE  PRAKTYCZNE
1. UBIÓR - należy zabrać ze sobą rzeczy wygodne. Strój odpowiedni do przebywania w miejscach świętych: czyli nieprzezroczyste ubrania, spódnice lub sukienki bez rozcięć, spódnice i spodnie - jeżeli krótkie - to poniżej kolan, bluzki co najmniej z krótkim rękawem, nie na szelkach i ramiączkach, bez bluzek ukazujących pępek i brzuch i spodnie normalne, nieobcisłe (żadne leginsy czy temu podobne, chyba że służą jako rajstopy pod spódnicą lub tuniką), ubiór niewyzywający - odzież nie powinna służyć jako pokusa. Skromność zdobi kobietę (2P 3,3-4), a nie odkryte na pożądanie części ciała, wtedy „jej dusza jest pusta". Mogą być dresy i kapcie do podróży, wygodne buty, peleryna, parasol, rzeczy osobiste, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, klapki pod prysznic.
2. WYŻYWIENIE - prowiant na drogę, 1 x posiłek dziennie w Medziugorju, termosy, własne lekarstwa.
3. WALUTA - Euro (ok.50) na drobne zakupy, na ofiarę (nie dajemy złotówek) na Mszach Świętych, na WC na postojach (niekiedy są płatne).
4. PAKOWANIE - mały bagaż podręczny do środka autobusu, bagaż podstawowy do bagażników.
5. TŁUMACZENIE - istnieje możliwość w przypadku większej ilości grup polskich, że nabożeństwo wieczorne będzie  
   tłumaczone symultanicznie, dlatego należy zaopatrzyć się w radyjka lub komórki ze słuchawkami do odbioru fal FM 92,7.
6. INNE - Pismo Święte, śpiewniki, plecaczek lub torba na ramię, latarka, ksero dokumentu spakowane w bagażu głównym,                                  3 reklamówki jednorazówki na zbieranie śmieci.
7. TELEFONY KOMÓRKOWE - proszę sprawdzić u swojego operatora koszt połączeń i sms-ów z Bośnią i Hercegowiną.
8. RZECZY OBOWIĄZKOWE - zdrowotna karta EKUZ - wyrobienie jej w NFZ leży we własnym zakresie, nie odsyłać wniosków do Redakcji tylko do odpowiedniej placówki NFZ.    
9.  DOKUMENT PODRÓŻY - do BiH wystarczy ważny dowód osobisty.  

IV. POBYT W MEDZIUGORJU - Pielgrzymi mogą uczestniczyć w stałych punktach życia parafii w:                                          1.  Codziennym międzynarodowym nabożeństwie rozpoczynającym się o godz. 17.oo  modlitwą różańcową. Nabożeństwo wieczorne obejmuje: trzy części Różańca św., Mszę św., poświęcenie dewocjonaliów, modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała,
2.  Triduum Paschalnym,       
    oraz programie indywidualnym grupy:
3.  Wspólne, modlitewne wejście na:
-  Podbrdo – Górę Objawień, tu Matka Boża rozdaje dary, tylko trzeba je wziąć, wszyscy schodzą z niej obdarowani łaskami,
-  Kriżevac – Góra Krzyża – Gospa prowadzi do Jezusa pod Krzyż, po łaski do dźwigania krzyża codziennego mocą Bożą.
4.  Najważniejszym spotkaniu z Matką Bożą i Panem Jezusem w czasie przez siebie wybranym, aby nam go nie zabrakło. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej codziennie od 14.00 - 17.00, wieczorna we wtorki i w soboty od godz. 21.00 - 22.00.
5.  W Wielkanoc – 01.04.2018 - przypadają urodziny widzącej Marii Pavlović-Lunetti.
6.  02.04.2018 - w modlitwie za tych, którzy nie doświadczyli miłości Bożej i objawieniu dla Mirjany zwykle przy Niebieskim Krzyżu.

Kontakt i informacje: w Redakcji – 501710620; 12/4130350, echo@ceti.pl,
Wpis na listę następuje po wpłacie zaliczki złotówkowej 100 zł, która nie podlega zwrotowi (należy znaleźć za siebie osobę) i przesłaniu wypełnionego dokładnie kwestionariusza osobowego. Na 45 dni przed pielgrzymką należy wpłacić pozostałą kwotę.
PAMIĘTAJ, ŻE JESTEŚMY NA PIELGRZYMCE, KTÓRA WYMAGA POŚWIĘCENIA, OFIARY I WYRZECZEŃ, ABY PANU JEZUSOWI W TOBIE I BLIŹNIM Z TOBĄ BYŁO DOBRZE, A NIE NA WYCIECZCE TURYSTYCZNEJ
Regulamin dla pielgrzymów w parafii Medziugorje
Drodzy pielgrzymi! W imieniu wszystkich kapłanów, którzy sprawują posługę w parafii witam was bardzo serdecznie. Aby wasz pobyt był jak najbardziej owocny proszę bardzo o zapoznanie się z Regulaminem i stosowanie się do niego:
 1. Msze święte sprawowane są jedynie w kościele parafialnym. W kaplicy adoracji Mszę św. można sprawować jedynie po wcześniejszym uzgodnieniu. Zgodnie z zarządzeniem Kościoła zabrania się sprawowania Mszy świętej w pensjonatach, w domach prywatnych, na wzgórzach jak również w jakiejkolwiek wspólnocie czy kaplicy, znajdującej się na terenie parafii Medziugorje.
 2. Publiczne zgromadzenia modlitewne na terenie parafii mogą być organizowane wyłącznie po uzyskaniu zgody od proboszcza.
 3. Na spotkania z pielgrzymami na terenie kościoła zezwala się jedynie kapłanom pracującym w parafii. Pozostali, zobowiązani są poprosić o zgodę proboszcza.
 4. Nikt nie ma prawa, aby modlić się nad innymi osobami ani w kościele ani na terenie przykościelnym.
 5. Księża proszeni są o włączenie się do koncelebry podczas wieczornej Mszy świętej. Prosimy zabrać ze sobą albę, stułę i celebret. Proszeni są również o spowiadanie pielgrzymów z danej grupy językowej (dotyczy księży posiadających stosowną jurysdykcję).
 6. Przewodnicy grup pielgrzymkowych proszeni są o umawianie spotkań z kapłanami i wizjonerami w Biurze Informacyjnym.
 7. Uprasza się grupy pielgrzymkowe, by zaangażowały przewodnika, który posiada odpowiednie przygotowanie do prowadzenia grup pielgrzymkowych w Medziugorju.
 8. Przewodnika można wynająć w Biurze Informacji w sanktuarium. Prosimy przewodników grup pielgrzymkowych, by informowali o przyjeździe grupy i liczbie pielgrzymów w Biurze Informacyjnym.  
 9. Prosimy, by nie organizować żadnego programu dla pielgrzymów w czasie trwania wieczornego nabożeństwa.
 10. Teren przykościelny, Góra Objawień i Kriżevc to miejsca modlitwy. W związku z tym prosimy o stosowne zachowanie, zachowanie ciszy i odpowiedni ubiór, tak aby nie przeszkadzać innym podczas modlitwy. Prosimy również o zachowanie czystości.
 11. Prosimy, by nie palić świec na Górze Objawień i na Kriżevcu. Świece można palić jedynie przy krzyżu obok kościoła. Prosimy również, by nie zostawiać żadnych dewocjonaliów ani na Górze Objawień ani na Kriżevcu.
 12. W kościele i w miejscach modlitwy palenie papierosów jest surowo wzbronione.
 13. Mając świadomość Bożej obecności oraz by zachować atmosferę modlitwy i skupienia zabrania się fotografowania podczas Mszy św. i adoracji.
 14. Zabrania się zbierania jakichkolwiek datków z wyjątkiem ofiary zbieranej w czasie Mszy świętej. Jeżeli zauważą Państwo podobne praktyki prosimy o poinformowanie Biura Informacyjnego.
 15. Intencje mszalne, wota, czy też datki na potrzeby sanktuarium mogą Państwo przekazywać w Kancelarii Parafialnej.                        
z Bożym błogosławieństwem                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Dr. o. Ivan Sesar, OFM, proboszcz   
W związku z tłumaczeniem symultanicznym programu wieczornego prosimy organizatorów grup o dokonywanie stosownych opłat w Biurze Informacyjnym, w wysokości 60 euro/autobus
Different Themes
Informacje o autorze postu:

Więcej informacji wkrótce...

Pan Jezus Chrystus Król Polski

Pan Jezus Chrystus Król PolskiIntronizacja, nie tylko zawierzenie!

w dniach 15 do 21 października

<>

<>

<>

Kraków
Nazwa świątyni: Adres:
kaplica Matki Bożej Pośredniczki Wszystkich Łask ulica Zdunów 24
kościół Świętego Krzyża ulica Świętego Krzyża 23
kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła ulica Grodzka 52a
sanktuarium Świętego Brata Alberta ulica Woronicza 10

dzień: miejsce: godzina:
poniedziałek 1) Wawel 1) 07:30
wtorek 1) kaplica Matki Bożej Pośredniczki Wszystkich Łask

2) Wawel

1) 07:00 i 18:00

2) 07:30

środa 1) kaplica Matki Bożej Pośredniczki Wszystkich Łask

2) Wawel

1) 07:00 i 18:00

2) 07:30

czwartek 1) kaplica Matki Bożej Pośredniczki Wszystkich Łask

2) Wawel

3) kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła

1) 07:00 i 18:00

2) 07:30

3) 19:00

piątek 1) kaplica Matki Bożej Pośredniczki Wszystkich Łask

2) Wawel

1) 07:00 i 18:00

2) 07:30

sobota 1) Wawel 1) 07:30
niedziela 1) kościół Świętego Krzyża

2) kaplica Matki Bożej Pośredniczki Wszystkich Łask

1) 10:30 i 19:15

2) 17:30


Warszawa
Nazwa świątyni: Adres:
kościół Świętego Klemensa Hofbauera ulica Karolkowa 49

dzień: miejsce: godzina:
poniedziałek 1) nie ma 1) n.m.
wtorek 1) kościół Świętego Klemensa Hofbauera 1) 19:30
środa 1) kościół Świętego Klemensa Hofbauera 1) 19:30
czwartek 1) kościół Świętego Klemensa Hofbauera 1) 16:30
piątek 1) kościół Świętego Klemensa Hofbauera 1) 19:30
sobota 1) kościół Świętego Klemensa Hofbauera 1) 16:30
niedziela 1) kościół Świętego Klemensa Hofbauera 1) 14:00

Zielonka
Nazwa świątyni: Adres:
kościół Matki Bożej Częstochowskiej ulica Jagiellońska 10

dzień: miejsce: godzina:
poniedziałek 1) nie ma 1) n.m.
wtorek 1) nie ma 1) n.m.
środa 1) nie ma 1) n.m.
czwartek 1) nie ma 1) n.m.
piątek 1) nie ma 1) n.m.
sobota 1) nie ma 1) n.m.
niedziela 1) kościół Matki Bożej Częstochowskiej 1) 15:30

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
/// łucznik Izydor - redaktor naczelny Isidorium:

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
/// Halina Łabądź - redaktor Isidorium:

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
/// Valdis Grinsteins - Wenezuelczyk hiszpańsko-łotewskiego pochodzenia, członek międzynarodowego Stowarzyszenia Tradition, Family and Property (Tradycji, Rodziny i Własności), doradca Instytutu imienia Księdza Piotra Skargi z ramienia TFP i redaktor Polonia Christiana i PCh24.pl:

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
/// Krystian Kratiuk - redaktor naczelny PCh24.pl, redaktor Polonia Christiana i PChTV:

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
/// Arkadiusz Stelmach - wiceprezes Instytutu imienia Księdza Piotra Skargi:

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
/// Marek Garncarczyk - rzecznik prasowy MPK

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Jan Doerre - instruktor w Harcerstwie Rzeczypospolitej Polskiej, syn byłego redaktora naczelnego portalu PCh24.pl, historyka, pana Piotra Doerre

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
/// Jędrzej Stępkowski - członek Instytutu imienia Księdza Piotra Skargi

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
/// Michał Wawer - skarbnik Ruchu Narodowego, członek zarządu głównego RN

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
/// Krzysztof Monticelli - zaangażowany w działalność Ligi Polskich Rodzin i Ruchu Narodowego, pasjonat historii i sztuki

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
/// Włodzimierz Skalik - prezes Aeroklubu Polskiego, mistrz świata w lataniu precyzyjnym, były radny sejmiku śląskiego. Obecnie kieruje ruchem społecznym ,, Pobudka '' założonym przez Grzegorza Brauna.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
/// Dariusz Strzelczyk - szef koła Ruchu Narodowego w Austrii

Współpracujemy

Współpracujemy
Wspólnota Dzieci Bożych