0. Przepraszamy za brak aktywnosci. Jest to spowodowane tymczasową niedyspozycją, ale i nowym projektem naszej strony. Zapraszamy na pewno od października - wówczas strona będzie już funkcjonowa1a - mamy nadzieję, że wcześniej. A na razie zachęcamy do przeglądania dotychczasowego dorobku z laski Bożej. 1. Potrzebna jest krew dla dziecka chorego na bialaczke. BRh- to bardzo rzadka grupa krwi. Kontakt: Marzena Czyz 515 250 700. Bardzo pilne! 2. Prosimy o modlitwę za księdza Tomasza Jochemczyka, który jest poważnie chory.

HOT NEWS: Zamach w rosyjskim metrze - łucznik Izydor

   W Sankt Petersburgu dokonano dzisiaj zamachu terrorystycznego. Ładunek wybuchowy eksplodował w pociągu w centralnej części miasta. Rozważa się na razie kilka, a nawet kilkanaście opcji sprawstwa ataku - podaje były oficer GROM.

   A oto mapa trasy, na której doszło do wybuchu:


Mapa z Google poddana małej obróbce - stacje zaznaczone czerwonym kółkiem.
 
   W pociągu metra pomiędzy stacją Siennaja a Technologiczeskij Institut eksplodował dużej mocy ładunek, zabijając 10, a raniąc 20 osób. Siła eksplozji spowodowała nawet wyrwanie drzwi pociągu - podkreśla jeden z ekspertów.
   Co ciekawe, w tym samym dniu do miasta założonego na cześć Świętego Piotra (Sankt - Święty, Petersburg - Piotr (Peter) i zamek, gród warowny(burg)), przybył prezydent Rosji, Władimir Władimirowicz Putin na spotkanie z prezydentem Białorusi, Aleksandrem Łukaszenką. Przywódca Rosji złożył kondolencje rodzinom ofiar, jak i zapewnił, że sprawa jest badana pod względem technicznym, jak i pod względem wariantów (kto, dlaczego).
   Jak na razie, komentatorzy wymieniają dla TVP Info możliwych sprawców zbrodni. Wśród proponowanych zamachowców wymieniono opozycję, Chiny, Indie, Państwo Islamskie, walkę Głównego Zarządu Wywiadowczego (GRU) z Federalną Służbą Bezpieczeństwa, Kaukaz czy wzmocnienie pozycji Putina przed zbliżającymi się wyborami. Z kolei były oficer GROM na antenie TVP Info dodał, że na razie rozważanych jest kilka, a może nawet kilkanaście możliwości sprawstwa zamachu.
 
Źródło: TVP Info, PCh24.pl, wMeritum.pl i Sputnik News - Polska