Open top menu

Ogłoszenia:

0. Zachęcamy do nadsyłania artykułów! Skontaktuj się z nami: izydor427@gmail.com 1. Prosimy o modlitwę za pewnego kaplana, który postanowil, że polączy kapłaństwo z małżeństwem. Do tego prowadzi brak cnoty czystości, od Tego, Który jest Źródlem Czystosci i zmyslowosc swiata, ubóstwiająca ciało i zmysly, a nie największy skarb, skarb, który jest jedynym na wieczność - duszę i ducha. Jeszcze raz prosimy o modlitewny ratunek! 2.Papież Franciszek podpisal dekret o heroiczności cnót Stefana kardynala Wyszyńskiego. Od teraz nosi tytul Czcigodnego Slugi Bożego. 3. Donald Trump: ,, Jezus Chrystus jest prawdziwym powodem świąt Bożego Narodzenia '' 4. Wspólpracujące z nami medium, Radio Pomost Arizona niestety musiało tymczasowo wstrzymać dzialalnosć z powodu choroby szefa Radia, pana Wiktora Żólcińskiego - zasłużonego Katolika i patrioty. Prosimy o modlitwę dla niego, by dalej mógł wykonywać swą wielką służbę dla Kosciola Swiętego, Ojczyzny i USA.


   W 2005 roku, podczas wizyty w Jeruzalem rabin Rosenberg poszedł do ,,mikvah” – jednej z najświętszych dzielnic miasta Mea She’arim. Był świadkiem szokującego wydarzenia, które tak relacjonuje:
- ,,Otworzyłem drzwi – mówił rabin – opary wszędzie, ledwo mogę coś zobaczyć. Kiedy moje oczy już się przystosowały, widzę starszego mężczyznę w moim wieku, z długą białą brodą, wyglądającego na świątobliwego, siedzącego w tych oparach. Na jego kolanach, siedząc w przeciwnym do niego kierunku jest chłopiec, może siedmiolatek, a ten starszy mężczyzna uprawia stosunek analny z tym chłopcem”.
   Rabin stwierdza, że około
połowa chłopców w chasydzkim środowisku na Brooklynie (USA) była ofiarami molestowania seksualnego dokonanego przez starszyznę. Ben Hirsch – dyrektor organizacji na rzecz ofiar znęcania się seksualnego wśród ortodoksyjnych Żydów ,,Survivors for Justice” wierzy, że ta liczba jest większa:
- ,,Z nieoficjalnych danych wiemy, że jest to ponad połowa. To stało się prawie rytuałem”.
   Kilka tygodni później rabin Rosenberg został zaatakowany, kiedy spacerował w dzielnicy Brooklynu, Williamsburg. Nieznany mężczyzna podbiegł do niego od tyłu, położył mu rękę na ramieniu, a kiedy ten się odwrócił, wylał mu na twarz żrący wybielacz. Rabin trafił do szpitala z poparzeniami twarzy oraz tymczasową ślepotą. Później, pewnego dnia został okrążony przez młodych chłopców, którzy ubliżali i grozili mu, śmiali się z niego i pluli na niego, a on zastanawiał się wówczas, ilu z nich będzie jeszcze molestowana. Takie konsekwencje poniósł kiedyś szanowany rabin, który nie tylko miał poparzoną twarz, ale też został wykluczony z własnej społeczności.
   Pedofilia w Talmudzie jest dozwolona (wręcz rekomendowana). W II wieku rabin Simeon Ben Yohai, jeden z bardziej zasłużonych rabinów w historii judaizmu (twórca Kabbalah), zezwolił na molestowanie małych dziewczynek, jeszcze przed ich ukończeniem 3 roku życia. Twierdził: ,,Nawrócona, która ma poniżej 3 lat ma prawo poślubić księdza” (Yebomoth 60b, str. 402). Kolejni rabini stwierdzali, że prawo to jest wiążącym prawem żydowskim. Faryzeusze usprawiedliwiali gwałt na dzieciach tłumacząc, iż 9-letni chłopiec nie jest jeszcze mężczyzną, a więc nie może podejmować decyzji, winić swojego oprawcy, a stosunek z takim chłopcem nie jest aktem seksualnym.
   W Talmudzie znajdziemy także stwierdzenie, iż 9-letni chłopiec lub starszy, musi poślubić żonę swojego zmarłego brata, jeżeli miał z nią stosunki płciowe. W przeciwieństwie do prawa rabina Simeona Ben Yohai, Talmud stanowi, iż rabin musi poczekać, aż dziewczynka ukończy 3 rok życia, aby móc ją zgwałcić, a następnie poślubić. R. Joseph powiedział: ,,Dziewczynka w wieku 3 lat i jeden dzień może być poślubiona poprzez stosunek płciowy, a jeżeli jej zmarłego męża brat współżyje z nią, ona staje się jego” (żoną).
   Niestety niewielu zajmuje się tym ważnym problemem. Natomiast dzisiaj Kościół Katolicki jest często oskarżany o pedofilię – jest to świadome atakowanie Świętego Kościoła, aby pokazać go w złym świetle. Kościół – co ciekawe – zapewnia, iż zaledwie 1,5% kleryków dopuściło się tego przestępstwa (dzisiaj ta liczba może być większa). Natomiast ostatnie badania wykazały, że skala tego zjawiska w środowisku ortodoksyjnie żydowskim może sięgać nawet 50%!
   Na koniec można zapytać – dlaczego problem o tak wielkich rozmiarach nie jest nagłośniony? Dlaczego Kościół Katolicki musi nieustannie publicznie przepraszać za chore jednostki w swojej wspólnocie, a inne środowiska, które mają o wiele większy problem, nie tylko nie przepraszają, ale w ogóle się o nich nie mówi, a proceder jest kontynuowany?
   Na te pytania, na razie nie ma odpowiedzi.

Tagi:
Different Themes
Informacje o autorze postu:

Więcej informacji wkrótce...