Open top menu

Ogłoszenia:

0. Zachęcamy do nadsyłania artykułów! Skontaktuj się z nami: izydor427@gmail.com 1. Prosimy o modlitwę za pewnego kaplana, który postanowil, że polączy kapłaństwo z małżeństwem. Do tego prowadzi brak cnoty czystości, od Tego, Który jest Źródlem Czystosci i zmyslowosc swiata, ubóstwiająca ciało i zmysly, a nie największy skarb, skarb, który jest jedynym na wieczność - duszę i ducha. Jeszcze raz prosimy o modlitewny ratunek! 2. Wspólpracujące z nami medium, Radio Pomost Arizona niestety musiało tymczasowo wstrzymać dzialalnosć z powodu choroby szefa Radia, pana Wiktora Żólcińskiego - zasłużonego Katolika i patrioty. Prosimy o modlitwę dla niego, by dalej mógł wykonywać swą wielką służbę dla Kosciola Swiętego, Ojczyzny i USA.


   Nasz informator ze Stanów Zjednoczonych Ameryki powiadomił, iż duszpasterz w Chicago (sprawujący swą funkcję od drugiej połowy 2014), Blase kardynał Cupich zamyka polski kościół Świętego Wojciecha. Świątynia prawdopodobnie będzie sprzedana niekatolikom na szkołę muzyczną.

   W ostatnią niedzielę (5 marca) odbyła się manifestacja oburzonej Polonii, która stawiła się przed

kościołami w liczbie ponad 500 osób. Protest rozpoczął się Mszą Najświętszą o godzinie 08:00 w kościele Świętego Wojciecha, po czym o godzinie 11:00 nastąpiło zgromadzenie publiczne przed kościołem Najświętszego Imienia Jezus. Zgodnie z planami archidiecezji część kościołów katolickich ma zostać wyprzedana.
   Powodem wyprzedaży są problemy finansowe związane najprawdopodobniej z wypłatami odszkodowań za nadużycia seksualne w archidiecezji. Zgodnie ze sprawozdaniem Archidiecezji Chicagowskiej z Anno Domini 2015 w ciągu ostatnich 30 lat archidiecezja wypłaciła ofiarom nadużyć seksualnych ponad 140 milionów złotych. Jak jednak oświadczyła: ,, finansowanie tych rozliczeń nadużyć seksualnych ma pochodzić ze sprzedaży i leasingu nieruchomości, nie zbiorów parafialnych. " - informuje z kolei nasz korespondent.
   Co ciekawe, tamtejsza kuria zabroniła również księżom w ogłoszeniach parafialnych zamieszczania informacji o wspomnianym obrocie handlowym. Nie zapytano również Polaków, czy nie chcieliby odkupić kościołów.

Komentarz łI: Widać jednak, że deklaracje nie pokrywają się z rzeczywistością, bądź dokonuje się manipulacji językowej, w postaci niejasności języka, poprzez wykorzystanie frazy ,, sprzedaży i leasingu nieruchomości ", jakoby w przeciwieństwie do późniejszego stwierdzenia w oświadczeniu archidiecezji: ,, nie zbiorów parafialnych ".
Tagi:
Different Themes
Informacje o autorze postu:

Więcej informacji wkrótce...