1. Potrzebna jest krew dla dziecka chorego na bialaczke. BRh- to bardzo rzadka grupa krwi. Kontakt: Marzena Czyz 515 250 700. Bardzo pilne! 2. Prosimy o modlitwę za księdza Tomasza Jochemczyka, który jest poważnie chory.

Dekret Trumpa wchodzi w życie - łucznik Izydor

   Sąd Federalny w Waszyngtonie zdecydował o przyjęciu poprawionego dekretu imigracyjnego Donalda Trumpa. Tym samym sąd nie zgodził się ze skargą prokuratora generalnego stanu, Boba Fergusona, który zarzucił dekretowi charakter ,, antymuzułmański ". Z kolei sędzia James Robart przyjął projekt, który tym razem, w jego ocenie, jest zgodny z konstytucją.
   Należy przypomnieć, że dekret w Stanach Zjednoczonych nie jest ustawą, ale aktem wykonawczym i musi opierać się na ustawie zasadniczej.
   Projekt prezydenta utrzymuje 3-miesięczny zakaz wjazdu dla obywateli Iranu, Libii, Syrii, Somalii, Sudanu, Jemenu i nie przyjmowanie uchodźców przez okres 4 miesięcy. Dokument nie obejmuje jednak podróży, które są już zaplanowane, jak i obywateli Iraku, którzy dysponują ważnymi wizami i zielonymi kartami. Dekret Trumpa wchodzi w życie 16 marca.

 
Źródło: PCh24.pl