Open top menu

Ogłoszenia:

0. Zachęcamy do nadsyłania artykułów! Skontaktuj się z nami: izydor427@gmail.com 1. Prosimy o modlitwę za pewnego kaplana, który postanowil, że polączy kapłaństwo z małżeństwem. Do tego prowadzi brak cnoty czystości, od Tego, Który jest Źródlem Czystosci i zmyslowosc swiata, ubóstwiająca ciało i zmysly, a nie największy skarb, skarb, który jest jedynym na wieczność - duszę i ducha. Jeszcze raz prosimy o modlitewny ratunek! 2.Papież Franciszek podpisal dekret o heroiczności cnót Stefana kardynala Wyszyńskiego. Od teraz nosi tytul Czcigodnego Slugi Bożego. 3. Donald Trump: ,, Jezus Chrystus jest prawdziwym powodem świąt Bożego Narodzenia '' 4. Wspólpracujące z nami medium, Radio Pomost Arizona niestety musiało tymczasowo wstrzymać dzialalnosć z powodu choroby szefa Radia, pana Wiktora Żólcińskiego - zasłużonego Katolika i patrioty. Prosimy o modlitwę dla niego, by dalej mógł wykonywać swą wielką służbę dla Kosciola Swiętego, Ojczyzny i USA.


   Łukasz Żygadło z ,, Warszawskiej Gazety " powiadomił, iż ogłoszona przez rząd podwyżka kwoty wolnej od podatku do poziomu 6600 złotych, zostanie wykorzystana jedynie przez niemal 900 tysięcy osób, które zarabiają nie wyżej niż
500 złotych. Wskazuje, że Prawo i Sprawiedliwość chciało podnieść kwotę wolną do 8 tysięcy, jednak już po pierwszym roku rządów prezydent Andrzej Duda zdradził, iż pani premier poinformowała go o braku wystarczających możliwości budżetowych. Jak udało mu się dowiedzieć, PiS pospiesznie wykonał tym samym wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie podwyżki kwoty dla naujboższych, czym miał wytrącić opozycji argumenty o nieprzestrzeganie decyzji Trybunału.
   Podwyżka spowoduje utratę 1 miliarda złotych wpływu do budżetu. Jednak podwyżka ta pomoże studentom pracującym na 1/4 czy 1/5 etatu, którzy odwdzięczą się w wyborach.
   Żygadło zauważa atoli, iż jest to zawsze pozytywna decyzja, bowiem jak dotąd posiadaliśmy najniższy poziom zwolnienia od podatku w całej Unii Europejskiej.

Źródło: Warszawska Gazeta

Komentarz: Chociaż tyle, ale to i tak za mało. Pomijając już skalę złożonej obietnicy i ograniczony zakres jej dotychczasowej realizacji, należy przede wszystkim zrezygnować z biurokratycznego podatku dochodowego na rzecz prostej daniny, która wcale nie musi przełożyć się na zmniejszenie bezpieczeństwa państwa, gdyż tę pracę winny wykonywać służby, a nie sprawiać, aby w Polsce panował ucisk przedsiębiorczych Polaków.
Tagi:
Different Themes
Informacje o autorze postu:

Więcej informacji wkrótce...