Open top menu

Ogłoszenia:

0. Zachęcamy do nadsyłania artykułów!


   Łukasz Żygadło z ,, Warszawskiej Gazety " powiadomił, iż ogłoszona przez rząd podwyżka kwoty wolnej od podatku do poziomu 6600 złotych, zostanie wykorzystana jedynie przez niemal 900 tysięcy osób, które zarabiają nie wyżej niż
500 złotych. Wskazuje, że Prawo i Sprawiedliwość chciało podnieść kwotę wolną do 8 tysięcy, jednak już po pierwszym roku rządów prezydent Andrzej Duda zdradził, iż pani premier poinformowała go o braku wystarczających możliwości budżetowych. Jak udało mu się dowiedzieć, PiS pospiesznie wykonał tym samym wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie podwyżki kwoty dla naujboższych, czym miał wytrącić opozycji argumenty o nieprzestrzeganie decyzji Trybunału.
   Podwyżka spowoduje utratę 1 miliarda złotych wpływu do budżetu. Jednak podwyżka ta pomoże studentom pracującym na 1/4 czy 1/5 etatu, którzy odwdzięczą się w wyborach.
   Żygadło zauważa atoli, iż jest to zawsze pozytywna decyzja, bowiem jak dotąd posiadaliśmy najniższy poziom zwolnienia od podatku w całej Unii Europejskiej.

Źródło: Warszawska Gazeta

Komentarz: Chociaż tyle, ale to i tak za mało. Pomijając już skalę złożonej obietnicy i ograniczony zakres jej dotychczasowej realizacji, należy przede wszystkim zrezygnować z biurokratycznego podatku dochodowego na rzecz prostej daniny, która wcale nie musi przełożyć się na zmniejszenie bezpieczeństwa państwa, gdyż tę pracę winny wykonywać służby, a nie sprawiać, aby w Polsce panował ucisk przedsiębiorczych Polaków.
Tagi:
Different Themes
Informacje o autorze postu:

Więcej informacji wkrótce...

Modlitwa przed przeglądaniem stron Internetu

Modlitwa przed przeglądaniem stron Internetu
Wszechmogący, wieczny Boże, który stworzyłeś nas na Twoje podobieństwo i poleciłeś nam szukać tego, co dobre, prawdziwe i piękne, przede wszystkim w Boskiej Osobie Twego Jednorodzonego Syna, Pana naszego Jezusa Chrystusa, błagamy Ciebie, pomóż nam, za wstawiennictwem św. Izydora, biskupa i doktora Kościoła, abyśmy podczas naszych wędrówek po Internecie kierowali nasze ręce i oczy (łI: i uszy) ku temu, co się Tobie podoba i traktowali z miłością i cierpliwością wszystkie osoby, które spotkamy. Przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

Tajemnicze schody - Halina Łabądź

Tajemnicze schody - Halina Łabądź
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus ! W mieście Santa Fe w Stanie Nowy Meksyk w USA znajdują się schody zrobione prawdopodobnie przez samego Św. Józefa, cieśli z Nazararetu... Czytam dalej, klikając na obrazek wyżej