Open top menu

Ogłoszenia:

0. Zachęcamy do nadsyłania artykułów!


   Decyzja rządu o przyjęciu propozycji prezydenta Opola, Arkadiusza Wiśniewskiego, dotycząca poszerzenia granic miasta, wypływa w dużej mierze z lobbingu wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, który wywiązuje się z
działania na rzecz własnego okręgu wyborczego.
   Patryk Jaki przyczynił się również do wsparcia budowy małej kładki, rodzimego sportu i wydziału mandatowego (pobieranie należności za mandaty - informacja z Nowej Trybuny Opolskiej) w Nysie.
   Decyzja o poszerzeniu granic Opola, według dziennikarza Łukasza Żygadło, pomoże w szybszym rozwoju miasta. Pomoże to również we właściwym zarządzaniu Elektrownią Opole, która znajdowała się dotąd we włączanej właśnie gminie Dobrzeń Wielki. Pieniądze bowiem szły na wypłaty dla urzędników, przez co występowała tam większa pensja urzędnicza niż w samym Opolu.
   Jednak poszerzenie granic miasta spotkało się z protestami zwłaszcza Dobrzenia Wielkiego, ale i mniejszości niemieckiej, która również tym sposobem traci swe wpływy w miejscowościach. Doszło nawet do okupowania biura poselskiego Jakiego.
   Jak zauważył Żygadło, protestujący robią sobie darmową reklamę w lokalnych mediach, na poczet przyszłych wyborów.

Źródło: Warszawska Gazeta

Komentarz: A szkoda, bo lubię Patryka Jakiego i Zbigniewa Ziobrę. Jaki mówi mocno i prosto.
Tagi:
Different Themes
Informacje o autorze postu:

Więcej informacji wkrótce...

Modlitwa przed przeglądaniem stron Internetu

Modlitwa przed przeglądaniem stron Internetu
Wszechmogący, wieczny Boże, który stworzyłeś nas na Twoje podobieństwo i poleciłeś nam szukać tego, co dobre, prawdziwe i piękne, przede wszystkim w Boskiej Osobie Twego Jednorodzonego Syna, Pana naszego Jezusa Chrystusa, błagamy Ciebie, pomóż nam, za wstawiennictwem św. Izydora, biskupa i doktora Kościoła, abyśmy podczas naszych wędrówek po Internecie kierowali nasze ręce i oczy (łI: i uszy) ku temu, co się Tobie podoba i traktowali z miłością i cierpliwością wszystkie osoby, które spotkamy. Przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

Tajemnicze schody - Halina Łabądź

Tajemnicze schody - Halina Łabądź
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus ! W mieście Santa Fe w Stanie Nowy Meksyk w USA znajdują się schody zrobione prawdopodobnie przez samego Św. Józefa, cieśli z Nazararetu... Czytam dalej, klikając na obrazek wyżej