Open top menu

Ogłoszenia:

0. Zachęcamy do nadsyłania artykułów! Skontaktuj się z nami: izydor427@gmail.com 1. Prosimy o modlitwę za pewnego kaplana, który postanowil, że polączy kapłaństwo z małżeństwem. Do tego prowadzi brak cnoty czystości, od Tego, Który jest Źródlem Czystosci i zmyslowosc swiata, ubóstwiająca ciało i zmysly, a nie największy skarb, skarb, który jest jedynym na wieczność - duszę i ducha. Jeszcze raz prosimy o modlitewny ratunek! 2. Wspólpracujące z nami medium, Radio Pomost Arizona niestety musiało tymczasowo wstrzymać dzialalnosć z powodu choroby szefa Radia, pana Wiktora Żólcińskiego - zasłużonego Katolika i patrioty. Prosimy o modlitwę dla niego, by dalej mógł wykonywać swą wielką służbę dla Kosciola Swiętego, Ojczyzny i USA.


   18 czerwca o godzinie 09:00 w pięknym kościele Świętej Barbary w Gdańsku rozpoczął się VIII Kongres dla Społecznego Panowania Chrystusa Króla Mszą Najświętszą w klasycznym rycie rzymskim, którą, z niezwykłą godnością, odprawił ksiądz Dawid Pietras. Niektórzy mówili, że za długo, a jak dla mnie to wzmocniło wspomnianą godność. Ksiądz Pietras w swym kazaniu mówił o wspominanym wówczas Święty Efremie Syryjczyku, Doktorze Kościoła Świętego, przeplatając zarazem wątek Chrystusa Króla. Przypomniał także o innych
niż rzymski obrządkach katolicyzmu, jak o maronitach, koptach, grekokatolikach, chaldejczykach itd. Nagranie całej Mszy Najświętszej na https://gloria.tv/video/Z4hbALoqRaeG47iDRfnEKSQY2
   Następnie udaliśmy się w kierunku budynku Pomorskiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo - Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Gdańsku przy Rajskiej 6, gdzie miały odbyć się wykłady. A oto program Kongresu:

PLAKAT

Kongres się opóźnił, jednak jakoś ostatecznie udało się go zorganizować. Mieliśmy przyjemność posłuchać także pewnego chóru podczas Najświętszej Ofiary, jak i w ramach programu artystycznego w budynku NOT-u. Na końcu odbył się panel dyskusyjny. Modlitwa rozpoczynała i kończyła spotkanie w sali wykładowej. Za jakiś czas RTV (Radio i Telewizja) Chrystusa Króla udostępnią nagranie z wykładami.
Polonia z Chicago, Radio Chrystusa Króla i Stowarzyszenie Fides et Ratio było organizatorami tego wydarzenia. Jednak trzeba tu podkreślić wielką pomoc pokornej i nieśmiałej pani Teresy Drapińskiej, wiceprezes Ruchu Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla Polski, która odpowiadała za wystrój sali wykładowej.
Ja natomiast przeprowadziłem kilka wywiadów w trakcie Kongresu z prelegentami, a później z dwoma organizatorami. Niebawem opublikuję w wytwórni nagrań Plenitudo (Youtube i później Gloria.tv), jak i na Isidorium.

   A jak na razie publikuję zdjęcia z Kongresu:

 PS: Gdańsk ładnie wygląda, spodobał mi się.
Tagi:
Different Themes
Informacje o autorze postu:

Więcej informacji wkrótce...