Open top menu

Ogłoszenia:

0. Zachęcamy do nadsyłania artykułów! Skontaktuj się z nami: izydor427@gmail.com 1. Prosimy o modlitwę za pewnego kaplana, który postanowil, że polączy kapłaństwo z małżeństwem. Do tego prowadzi brak cnoty czystości, od Tego, Który jest Źródlem Czystosci i zmyslowosc swiata, ubóstwiająca ciało i zmysly, a nie największy skarb, skarb, który jest jedynym na wieczność - duszę i ducha. Jeszcze raz prosimy o modlitewny ratunek! 2. Wspólpracujące z nami medium, Radio Pomost Arizona niestety musiało tymczasowo wstrzymać dzialalnosć z powodu choroby szefa Radia, pana Wiktora Żólcińskiego - zasłużonego Katolika i patrioty. Prosimy o modlitwę dla niego, by dalej mógł wykonywać swą wielką służbę dla Kosciola Swiętego, Ojczyzny i USA.


   Niemcy. Obecni Mistrzowie Świata, największy faworyt do zdobycia Mistrzostwa Europy. Dominują zazwyczaj przeciwnika, nie dając mu przy tym choćby sekundy oddechu. Dziś było inaczej.      Udało się. Wywalczyliśmy ten remis. I wiecie co Wam powiem? Ten jeden punkcik Nam się należał! Nasi rywale niby mieli ponad 60% posiadanie piłki, niby cały czas byli na naszej połowie, próbowali rozerwać, chcieli rozerwać naszą obronę. Nie wyszło im to.
   Eksperci zastanawiali się jak ten mecz będzie wyglądał.Czy tak jak w Warszawie, kiedy to pokonaliśmy naszych zachodnich sąsiadów, jednak broniąc dostępu do własnej bramki? A może zagramy otwarty futbol, narażając się na ataki reprezentacji Niemiec. Wyszło coś zupełnie innego. Graliśmy świetnie w obronie, w dodatku mając dużo do zaoferowania w ofensywie. Dobrze, przejdźmy do samego meczu.
   Mądrość z jaką graliśmy w defensywie urzekła nie tylko mnie, ale i miliony Polaków przed odbiornikami telewizyjnymi. Często na jednego Niemca przypadało dwóch,trzech naszych reprezentantów. Jak oni to zrobili? Nie wiem. Blisko doskakiwaliśmy, przez co podopieczni Joachima Loewa mieli ogromne problemy.
Proszę zobaczyć. Na czarno jest zaznaczony obszar bramki. Jak widzimy w tym obszarze znajduję się nasz zawodnik. Wszelkie próby Niemców były albo blokowane, albo nie celne.
  My też mieliśmy coś do powiedzenia. Na początku drugiej połowy Arkadiusz Milik zmarnował doskonałą sytuację. Kamil Grosicki dośrodkował w pole karne, a nie kryty Milik nie trafił z pięciu metrów. Jeszcze parę razy próbował szarpnąć Lewandowski, ale nic z tego.
   Teraz przejdziemy do indywidualnej oceny naszych zawodników.
-Łukasz Fabiański.Wszyscy się obawiali, że może sobie nie poradzić, mówiono, że Szczęsny by się bardziej przydał. Może. Lecz nie w tym meczu. Bramkarz Swansea był bardzo pewnym punktem. Wszystko co leciało w kierunku bramki to bronił. Bez zarzutu.
-Łukasz Piszczek. Z początku nasi rywale go ogrywali na prawej obronie. Jednak z każdą minutą nabierał pewności i zatrzymywał ataki rywala.
-Michał Pazdan. Martwiliśmy się o stopera Legii. Wydawało się, że nie przeskoczy pewnego poziomu i że będzie najsłabszym ogniwem. Nic z tych rzeczy. Przerywał i czyścił wszystko co znalazło się na jego drodze. Wielki plus przy jego nazwisku.
-Kamil Glik. Dowódca naszej defensywny zagrał kolejne dobre zawody. Był pewny, przerywał, nie najgorzej też wyprowadzał piłkę.
-Artur Jędrzejczyk. Poradził sobie. Nie zagrał spektakularnego meczu, ale dał radę.
-Grzegorz Krychowiak. Profesorskie zawody. Oprócz dwóch strat piłek nie mylił się.
-Krzysztof Mączyński. Zawodnik Wisły był najsłabszy na boisku. Starał się, walczył jak mógł.
-Kamil Grosicki. Dobry mecz, Był wszędzie. Pomagał w obronie, walczył w ataku.
-Jakub Błaszczykowski. Świetny w obronie. Dużo pomagał Piszczkowi, niestety niewidoczny w ataku.
-Arkadiusz Milik. Zmarnował wyborną okazję do strzelenia bramki. Starał się, ale powinien coś w tym meczu "ukłuć". Niedosyt pozostał.
-Robert Lewandowski. Dobry mecz naszego kapitana. Biegał od obrońców rywala, aż pod własną bramkę by pomóc się bronić.
   Możemy być z nich dumni. Ta jedenastka dokonała czegoś wielkiego. Ogromne brawa.
   W innym meczu naszej grupy Ukraina sensacyjnie przegrała z Irlandią Północną 2:0. Oznacza to, że Ukraińcy mogą już rezerwować bilety do domu. Jest to o tyle dobra informacja dla nas, że na 99% wyjdziemy z drugiego miejsca w grupie.
Tagi:
Different Themes
Informacje o autorze postu:

Więcej informacji wkrótce...