Open top menu

Ogłoszenia:

0. Zachęcamy do nadsyłania artykułów!


   Jak zauważył jeden z redaktorów prawicowego tygodnika, PiS wcale nie odbierze esbekom emerytur, lecz premię, którą otrzymali za służbę zbrodniczemu systemowi - wbrew manipulacjom i niewiedzy powszechnie szerzonej w sprawie powyższego rodzaju wypłat. Dziennikarz domaga się również, aby zlikwidowano uprzywilejowanie
pobierania wyższego świadczenia emerytalnego za pracę w resorcie tego samego zawodu, który wykonywany jest równie dobrze w instytucjach nie będących centralnymi (w Warszawie). Wedle niego, takim przykładem jest profesja sprzątaczki, która otrzymuje wyższą emeryturę, gdy pracuje w organach centralnych, niźli szkole podstawowej czy szpitalu powiatowym.
   Z kolei poseł Kukiz'15, Wojciech Bakun w rozmowie z Martą Borzecką zauważył, że 13 grudnia nie powinien dzielić, ale łączyć Polaków. Podkreślił, iż zamiast skupienia się na rocznicy rozpoczęcia smutnego okresu w dziejach Polski, powstały dwa, wzajemnie oskarżające się obozy. PO i Nowoczesna twierdzą, że PiS tworzy państwo opresyjne, a rządzący z kolei, że PO i .N chronią dawne układy peerelowskie. Wojciech Bakun powiedział, iż czasem zastanawia się, czy dalej jesteśmy jednym Narodem.

Źródło: Warszawska Gazeta


Komentarz: Teraz wyrzeknę słowa, które nie są popularne i za które niektórzy patrioci obwołaliby mnie ,, ruskim agentem ". Mianowicie - stan wojenny musiał zostać wprowadzony, inaczej sowieci faktycznie wkroczyliby do Polski, a generał Wojciech Jaruzelski podjął zatem dobrą decyzję. Z jednej strony w służbach PRL byli zwykli mordercy, jak Kiszczak, którzy wykorzystywali nie tylko okres stanu wojennego, ale i caly komunistyczny zabór do działania w imieniu własnego, intratnego (wysoce zarobkowego) interesu, a także do załatwiania przeciwników politycznych, którzy mogliby zaszkodzić zależności i monopolowi naczelników i zdrajców. Z drugiej zaś strony w służbach tych byli ludzie, którzy nie widzieli innego wyjścia, uważali, iż wówczas mogą jakoś przeciwdziałać okrutności systemu i pomóc swoim rodakom. Dlatego nie możemy pochopnie oceniać, że każdy, kto był w tych służbach, był zdrajcą Polski, bo taka ocena jest nie tylko krzywdząca, ale i po prostu glupia - stereotyp ustanawiany w głowie ćwierćinteligentnych Polaków. Nie wiemy, ile osób działało świadomie po stronie zla, dlatego takie sprawy należy rozpatrywać poprzez dokładne zanalizowanie biografii danych osób, pod kątem intencyjności i konkretnych czynów równocześnie (co nie znaczy ,, równoważnie ") w pewnych przypadkach, a pewne zostawić z powodu sprzecznych informacji (przykladem jest właśnie Jaruzelski, jednak w jego przypadku z mojej strony zapewniam, iż podjął właściwą decyzję - zgodnie z niepodważalną dla mnie wiadomością z mojego bezcennego źródła). Tak samo bowiem niesprawiedliwie, bowiem zbyt pochopnie, zaatakowano jednego z najlepszych pasterzy Kościoła polskiego tamtych (w czasie ataku) i dzisiejszych czasów, mającego być prymasem Polski, arcybiskupa Stanisława Wielgusa ( https://system.ekai.pl/kair/?screen=depesza&_scr_depesza_id_depeszy=372686 ) - wystarczy posłuchać jego kazań.

   Jeśli chodzi o przywileje emerytalne to powinny one być usunięte - nawet względem tych, którzy działali na rzecz dobra Polski, bowiem nie umiemy zapewne do końca ustalić, kto i jak wykonywał swoją pracę. Dlatego, niestety, choć w peerelowskich mundurach, ale dobrzy Polacy powinni pokornie przyjąć taką decyzję, która jest dobra dla całego społeczeństwa (kasy w budżecie nie ma, a ludzie zdychają z glodu i chorób).
   A stopni wojskowych lepiej nie tykać - bo tu zbyt wielką szkodą byłaby degradacja ludzi prawdziwych, jakkolwiek z kolei wielu komunistycznych zbrodniarzy na to zasługuje.
   I jeszcze jedna sprawa - pytania Wojciecha Bakuna o jedność Narodu jest po części słuszne. Zawsze bowiem są dwie grupy ludzi - stojący po stronie Niewiasty i stojący po stronie wielkiej nierządnicy (porównanie z Apokalipsy Świętego Jana Apostoła). Jak powiedział ksiądz Tomasz Jochemczyk: ,, Jeżeli ktoś nie jest katolikiem, to nie jest do końca Polakiem! Bo nasza tożsamość bierze się ze Chrztu. " ( http://isidorium.blogspot.com/p/wartosciowe-mysli-wspoczesnych_14.html ) Jednak z drugiej strony, czy możemy tak jednoznacznie stawiać się po jednej ze stron barykady? Czy nie powinniśmy raczej naszych błądzących braci, zmanipulowanych różnymi propagandowymi przekazami mediów i, co najważniejsze, po prostu opętanych (niektórych zachowań po prostu nie da się inaczej nazwać, a z ilu demonicznych jeszcze sobie nie zdajemy sprawy!) przyciągać do Prawdy i prawdy? Nie znaczy to atoli, iż jestem zwolennikiem stawiania takich ludzi na jakimś stanowisku, bowiem niestety nie można na nich polegać, jeśli nie są ludźmi stabilnymi, ze względu na częste w takich przypadkach opętanie tych osób przez diabła - nie bójmy się tego wreszcie powiedzieć, nie tłumaczmy tego w nieskończoność psychologia tak, jak ja sam tłumaczyłem takowych ludzi zbyt często, ponieważ psychologię za bezwartościową nie uważam.
   Tak więc nie oskarżajmy się, ale po prostu pokornie dalej róbmy swoje - a swoim najbardziej jest to, co jest dla nas najlepsze - Boża Wola, Bóg - Źródło, Szczęście i zupełne Spełnienie Się człowieka.


Tagi:
Different Themes
Informacje o autorze postu:

Więcej informacji wkrótce...

Modlitwa przed przeglądaniem stron Internetu

Modlitwa przed przeglądaniem stron Internetu
Wszechmogący, wieczny Boże, który stworzyłeś nas na Twoje podobieństwo i poleciłeś nam szukać tego, co dobre, prawdziwe i piękne, przede wszystkim w Boskiej Osobie Twego Jednorodzonego Syna, Pana naszego Jezusa Chrystusa, błagamy Ciebie, pomóż nam, za wstawiennictwem św. Izydora, biskupa i doktora Kościoła, abyśmy podczas naszych wędrówek po Internecie kierowali nasze ręce i oczy (łI: i uszy) ku temu, co się Tobie podoba i traktowali z miłością i cierpliwością wszystkie osoby, które spotkamy. Przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

Tajemnicze schody - Halina Łabądź

Tajemnicze schody - Halina Łabądź
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus ! W mieście Santa Fe w Stanie Nowy Meksyk w USA znajdują się schody zrobione prawdopodobnie przez samego Św. Józefa, cieśli z Nazararetu... Czytam dalej, klikając na obrazek wyżej